Aplikacje przemysłowe
+48 22 852 61 17
PL | EN
Jesteś tutaj: Aktualności / POLSKI KONGRES SEROWARSKI 2017

POLSKI KONGRES SEROWARSKI 2017

Zakończyła się kolejna edycja Polskiego Kongresu Serowarskiego, podczas którego omówione zostały nie tylko trendy rynkowe, ale również jakość i bezpieczeństwo w produkcji serów.

Tegoroczne spotkanie branżowe odbyło się w hotelu Mercure w Mrągowie, mieście położonym w krainie polskich jezior i lasów. Podobnie jak w zeszłym roku, jesienna aura i tym razem sprzyjała wielogodzinnym obradom, które w roku 2017 przypadały w terminie 24-26 października.

Honorowym gospodarzem wydarzenia była Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Kongres został objęty patronatem naukowym przez Wydział Nauk o Żywności SGGW w Warszawie, Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Wydział Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W gronie przedstawicieli gospodarzy oraz kadry zarządzającej zakładów produkujących sery i twarogi, kadry naukowej wiodących polskich uczelni oraz specjalistów w branży, odbyły się liczne debaty i wykłady. Poruszone zostały między innymi takie zagadnienia jak:

  • Trendy na rynku sera
  • Narzędzia optymalizacyjne
  • Jakość i bezpieczeństwo
  • Nowoczesne technologie w produkcji serowarskiej
  • Higiena produkcji

oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

Przedstawiciele OptiFlow, obecni podczas dwudniowego kongresu, służyli Państwu fachową pomocą w zakresie doboru specjalistycznych komponentów procesowych stosowanych w zakładach serowarskich. Przede wszystkim były to: pompy, zawory, homogenizatory, wymienniki ciepła, głowice myjące oraz mieszadła. 

Udział w kongresie wzięło ponad 150 przedstawicieli rodziny mleczarskiej, której członkowie zjechali się z najdalszych zakątków kraju, by dyskutować o serze i mleku do jego produkcji, nie tylko podczas paneli dyskusyjnych w których łącznie wystąpiło 21 prelegentów, ale również w kuluarach oraz podczas debaty branżowej, która z kolei zgromadziła liczne grono słuchaczy. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zespół OptiFlow

Więcej aktualności