+48 22 852 61 17
PL | EN
Jesteś tutaj:   Aplikacje   /   Pompy pneumatyczne membranowe

Pompy pneumatyczne membranowe

Pompy pneumatyczne membranowe to uniwersalne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie pompowe przeznaczone do tłoczenia szeregu różnych mediów zarówno agresywnych chemicznie jak i o wysokiej gęstości i lepkości oraz zawierające cząstki stałe. Pneumatyczne pompy membranowe pozwalają na pracę na sucho oraz posiadają dobre właściwości samozasysające.

Pompy pneumatyczne membranowe zasilane sprężonym powietrzem są stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu - m.in. spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, farbiarskim, budowlanym, ceramicznym, okrętowym, górniczym, włókienniczym i wielu innych.
Prosta budowa, możliwość zastosowania materiałów o odpowiednio dobranej odporności chemicznej oraz niskie koszty eksploatacji skutkują ich dużą popularnością.

Pomp pneumatyczne membranowe – typowe zastosowania:

  • przetłaczanie past drukarskich z beczek lub kontenerów do pras drukarskich, w przemyśle poligraficznym,
  • przetłaczanie i natrysk klejów polimerowych, skrobiowych, winacetowych, emulsji i innych środków przy produkcji opakowań, płyt wiórowych, czy w przemyśle meblarskim,
  • wytłaczanie silikonów, szczeliw, czy klejów z beczek 200 l i kontenerów oraz konfekcjonowanie do mniejszych opakowań takich jak tubki, kartridże, itp.
  • wytłaczanie z pojemników i przetłaczanie smarów plastycznych na znaczne odległości (smarowanie centralne), lub używanie pomp w zestawach jako smarownice na liniach montażowych różnego typu pojazdów i maszyn,
  • stosowanie pomp w zestawach do malowania hydrodynamicznego, lub przy wykonywaniu zabezpieczeń antykorozyjnych,

wytłaczanie i dozowanie wysoko lepkich komponentów w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym

Więcej aktualności

4G
Bardiani
Andritz
Bertoli
CSF
Euromixers
Flowtrend
FBF Italia
Gemme Cotti
Graco
Indag
JEC
MBS
Metenova
Omac
Primix
ZAC
Scanjet
Servinox
Wagen
Vak Kimsa