Telegraf Trail 2024 - OptiFlow

Telegraf Trail 2024

Mamy to! 
W sobotę, 22 czerwca odbyła się czwarta edycja Telegraf Trail, ekstremalnego biegu górskiego, rozgrywanego w masywie góry Telegraf w Kielcach. Jest to jeden z najtrudniejszych krótkich biegów górskich w Polsce.
Dlaczego? Bo na trasie długości 12 kilometrów organizatorzy upchali ponad 800 metrów przewyższenia, a intensywność wysiłku jest taka, że hasło biegu „Ten się śmieje… kto przeżyje” nabiera zupełnie realnego wymiaru.

Na uczestników czekało 12 trudnych, technicznych podbiegów i tyle samo zbiegów, a ostatni podbieg nie bez powodu nosił roboczą nazwę „podpełz Nr 12”.
Nawet pogoda sprzyjała organizatorom rosząc trasę dwugodzinną ulewą przed startem, co spowodowało, że niektóre zbiegi większość uczestników pokonywała jadąc po błocie na części ciała, która znajduje się tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Mimo tego prawie 200 odważnych biegaczek i biegaczy stanęło na starcie wpatrując się w stok narciarski, po którym zaraz przyszło im wbiegać, wchodzić… wpełzać. Jeszcze tylko odliczanie i… rozpoczęło się piekło. Dla najszybszych trwało niewiele ponad godzinę, dla najwolniejszych ponad trzy godziny. Każdy mierzył się ze swoim wyzwaniem, swoimi słabościami, kryzysami i nieustającą chęcią zejścia z trasy tu, teraz, natychmiast! A mimo to brnęli dalej i dalej, do mety. Miało być ekstremalnie trudno i było ekstremalnie trudno. I dlatego to lubimy, bo w DNA naszej firmy jest podejmowanie trudnych wyzwań!
My także tam byliśmy, nie tylko w charakterze sponsora zabezpieczenia medycznego i ubezpieczenia uczestników, ale także fizycznie, namacalnie doświadczając trudów trasy.

Jesteśmy dumni, że OptiFlow mogło być częścią tego wydarzenia, które teraz odbija się szerokim echem w polskim biegowym świecie.

Przybyliśmy, pobiegliśmy, zwyciężyliśmy!